Gesprekshandreiking diagnose gesprek Ziekte van Parkinson

Relevant voor:
Gesprekshandreiking diagnose gesprek
Bij het krijgen van de diagnose van de ziekte van parkinson of een parkinsonisme gaat er een bom af in het leven van mensen.
De gesprekshandreiking voor het diagnose gesprek is bedoeld om alle mensen die de diagnose krijgen van de ziekte van parkinson of een parkinsonisme dezelfde informatie en startpositie te geven.
In de handreiking wordt ingegaan op welke punten er besproken moeten worden. Hoe omgegaan kan worden met het verschil in informatiebehoeften van de patient. En welke informatie moet worden meegegeven. Belangrijk hierin is patiënten altijd te verwijzen naar parkinson.nl voor betrouwbare informatie.
Deze standaardisatie is wenselijk zodat verpleegkundigen in hun volgende consult hier verder op kunnen voortborduren.
Plek in ons zorgmodel
In ons zorgmodel valt de gesprekshandreiking diagnose gesprek in de pijler ‘bied zorg op maat’.
Elke persoon met parkinson(isme) is anders. Door goed te kijken naar de behoeften van een patiënt of zijn/haar naasten wordt de zorg zoveel mogelijk op maat ingezet.


